iPhone Fold için tarih verildi, sanıldığından erken geliyor

Teknoloji dünyasının gözde konularından biri olan katlanabilir cihazlarla ilgili Apple‘dan önemli bir gelişme yaşanıyor. Diğer büyük teknoloji şirketleri katlanabilir cihaz alanında hızla ilerlerken, Cupertino merkezli teknoloji devi ise daha temkinli bir yaklaşım sergiliyor.

Sektör içerisindeki kaynaklar, Apple‘ın ilk katlanabilir cihazını 2026 yılında piyasaya sürmeyi planladığını belirtiyor. Bu konuda tanınmış bir analist olan Kuo ise, Apple‘ın katlanabilir bir MacBook‘u 2027’de tanıtabileceğini öne sürdü.

iPhone Fold için tarih verildi, sanıldığından erken geliyor

Son olarak, bir duyumcu olan Revegnus, şirketin üst düzey bir yetkilisine dayandırdığı yeni bir bilgiyi paylaştı. Buna göre, Apple‘ın katlanabilir iPhone‘u, önceden tahmin edilenden daha geç bir tarihte, 2026 yılında tüketicilerle buluşacak. Şirketin bu gecikmeyi, ürünün rakiplerinden daha ince ve hafif olmasını sağlamak ve katlanabilir ekranlarda sıkça karşılaşılan kırışıklık sorununu çözmek için yaptığı belirtiliyor.

Apple‘ın, piyasadaki diğer ürünlere göre fark yaratmak amacıyla ilk nesil katlanabilir iPhone‘una ileri teknolojiler ekleyebileceği söyleniyor. Samsung‘un 2019 yılında sektörde öncülük ettiği katlanabilir cihazlar alanında, Apple‘ın beş yıldır bir ürün üzerinde çalıştığı biliniyor. Apple, yeni ürün lansmanlarında genellikle zamanını alır ve şirketin bu yıl içinde yaygın olarak beklenen GenAI alanına giriş yapması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x